Julia Aucouturier

Mam na imię Julia. Urodziłam się w Polsce. Jestem pół Polką, pół Francuzką. Do zeszłego roku mieszkałam i uczyłam się we Francji. Obecnie mieszkam i trenuję w Polsce, a uczę się zdalnie we francuskim liceum, przygotowując się do tegorocznej matury.
Moja przygoda z łyżwiarstwem zaczęła się w roku 2015. Przez 5 lat startowałam w zawodach indywidualnych w kategorii taniec na lodzie, a od roku 2017 dodatkowo w drużynie łyżwiarstwa synchronicznego Apple Ice. Startowałyśmy przez 3 lata w Pucharach Francji, za każdym razem zdobywając 1 miejsce w naszej kategorii.
Lubię pracę w zespole. Podoba mi się występowanie w drużynie i dlatego zdecydowałam się kontynuować karierę właśnie w tej dyscyplinie sportu.
W roku 2020 dostałam się do drużyny łyżwiarstwa synchronicznego JDA w Rouen, a następnie do drużyny Black Diam’s w Compiegne, z którą to po 2 latach treningów, wzięłam udział w Mistrzostwach Świata w Angers, gdzie zdobyliśmy 20 miejsce.
Podczas jednych z zawodów, zainteresowała mnie swoim występem polska drużyna Ice Fire z Gdańska. Chcąc wciąż rozwijać swoją pasję i wspinać się na coraz wyższy poziom, zdecydowałam się zawalczyć o miejsce w tym zespole. Zostałam zaproszona do Polski na trening i przesłuchanie. Udało mi się dostać do drużyny. Od września 2023 r. reprezentuję klub Ice Fire w drużynie Juniorek i Seniorek i jestem szczęśliwa, że mogę występować w biało- czerwonych barwach.